Płaca minimalna – jak przetrwać?

Microsoft word wersja próbna Możliwość komentowania Płaca minimalna – jak przetrwać? została wyłączona 113
Płaca minimalna – jak przetrwać?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Płaca minimalna - jak przetrwaćRok rocznie płaca minimalna zostaje podwyższona o kilkadziesiąt złotych, lecz ciągle nie przewyższa kwoty 2000 zł brutto. Według prognoz dopiero w 2018 roku płaca minimalna wyniesie więcej niż 2000 zł brutto.
Najmniej zarabiają pracownicy ochrony oraz pracownicy supermarketów, bez względu na staż pracy ich pensje rzadko przekraczają magiczną „dwójkę z przodu”. Rozpoczynająca dopiero karierę zawodową osoba w tych branżach zarobi niewiele mniej niż kolega czy koleżanka z 15-letnim stażem pracy.
Jak przetrwać zarabiając 1800 zł brutto? Większość z nas podejmuje dodatkowe prace dorywcze, które pozwalają nam dorobić do wynagrodzenia średnio 500 zł miesięcznie. Niewiele? Być może. Ale to prawie 1/3 tego, ile zarabiamy pracując na etacie. Niestety wciąż wielu z nas pracuje „na czarno” lub decyduje się na wyjazd za granicę, gdzie możemy zarobić trzykrotność naszej polskiej pensji. Pamiętajmy jednak, że koszty utrzymania są zazwyczaj również niewspółmiernie wyższe.
Coraz rzadziej jednak minimalna pensja jest oferowana w największych miastach. Związane jest to z wyższymi kosztami utrzymania niż tymi, które ponosimy w mniejszych miejscowościach. Niemniej jednak czy to w dużym mieście czy na prowincji, płaca na poziomie minimalnej krajowej nie daje nam poczucia finansowego bezpieczeństwa, nie mamy również „poduszki finansowej”, która uchroniła by nas i pomogła nam w przypadku nagłej utraty pracy.

Inne wpisy o pożyczkach:

Author

Related Articles

http://office365businessessential.pl/

Search

Back to Top